Положення фестивалю 2018

ПОЛОЖЕННЯ
Фестивалю короткометражного кіно “Громадський проектор” 2018 року

 1. У фестивалі можуть взяти участь режисери з України, а також будь-які бажаючі жителі України, які мають необхідну техніку, обладнання та певні навички у зйомці короткометражного кіно.
 2. Організатор фестивалю – громадська організація «АРТ-Оптимісти». Фестиваль проходить при підтримці Благодійного фонду Ігоря Янковського «Ініціатива заради майбутнього».
 3. У фестивалі можуть брати участь фільми, зняті в період з 1 вересня 2017 року по 1 вересня 2018 року. У фільмах може бути використаний кіноматеріал, знятий в більш ранній період і не власного виробництва, однак з обов’язковою умовою дотримання законодавства України про авторське право (позначення в стрічці авторства використаного матеріалу в разі наявності такого).
 4. Тривалість фільму не повинна перевищувати 20 хвилин. Один режисер або група режисерів можуть подати на конкурс необмежену кількість фільмів, проте організатори не гарантують участі у конкурсній програмі та фінальному показі усіх наданих одним режисером або групою режисерів фільмів.
 5. Фільм повинен бути записаний в форматі AVI або MPEG-4 роздільною здатністю не менше 1280/720.
 6. У фестивалі можуть взяти участь як ігрові, так і документальні фільми. Оцінка фільмів відповідно відбуватиметься в двох номінаціях: «Документальне кіно» та «Ігрове кіно». У конкурсі можуть брати участь також і анімаційні короткометражні картини – вони будуть оцінюватися в номінації «Ігрове кіно».
 7. Організатори не хочуть бачити серед фільмів-учасників комерційну, політичну та соціальну рекламу або пропагандистські ролики. Фільми, які містять рекламу, заклики до ксенофобії, сцени насильства, порнографію, заклики до війни, національної, релігійної чи іншої нетерпимості та ворожнечі, а також носять аморальний, образливий характер і принижують людську гідність чи порушують чинне законодавство України. У фільмі можуть міститися згадки подяк за сприяння в організації зйомок будь-яким особам, у тому числі будь-яким некомерційним організаціям та індивідуальним підприємцям.
 8. Фільми, які беруть участь в конкурсі, не можуть бути опубліковані у вільному доступі у мережі Інтернет до 1 жовтня 2018 року.
 9. Беручи участь у Фестивалі, учасники погоджуються з тим, що організатори мають право використовувати імена учасників, біографічні дані та їх зображення в рекламних та інших цілях, в тому числі шляхом розміщення на інтернет-сайті фестивалю без повідомлення учасника і без виплати йому будь-якої винагороди, а також використовувати їх фільм/и у власних не комерційних цілях (покази в кіноклубі, некомерційна трансляція на телебаченні тощо).
 10. Автори фільмів, надаючи фільм на участь у фестивалі, автоматично цим дають гарантію, що авторські права на твори, спрямовані для участі у фестивалі, належать саме цим авторам, і не порушують нічиїх авторських прав. Організатори фестивалю гарантують дотримання авторських прав учасників на твори, передані для участі у фестивалі.
 11. Фільми, подані до участі у фестивалі, повинні відповідати всім вимогам, визначеним в Положенні фестивалю короткометражного кіно «Громадський проектор». Учасники, які порушили Положення, будуть не допущені до фінального показу і участі в боротьбі за призовий фонд.
 12. Призовий фонд фестивалю становить 45 тисяч гривень. За різні місця в різних номінаціях переможці отримають грошові премії розміром від 5 до 15 тисяч гривень. Окремо глядачі визначають переможця в номінації «Приз глядацьких симпатій». Призовий фонд визначається Оргкомітетом фестивалю.
 13. Для участі у Фестивалі короткометражного кіно «Громадський проектор» необхідно до 1 вересня 2018 року включно надіслати на електронну адресу Оргкомітету фестивалю gr.proektor@gmail.com посилання на файлообмінник з завантаженим на нього фільмом. В темі листа треба вказати: «Фільм на участь у фестивалі».

Після цього обов’язковою умовою участі у фестивалі є заповнення Анкети учасника фестивалю «Громадський проектор».

Заявки (фільм на файлообміннику та заповнена анкета), надіслані пізніше 23:59 1 вересня 2018 року прийматися і розглядатися не будуть.